ROMAN WALCZAK – WIELKI SEN

ku pamięci Tadeusza Hofmana

TELEDYSK

MEDIA O PROJEKCIE

GALLERIA

EKIPA

reżyseria
zdjęcia
muzyka
wokal
wiolonczela
bas
charakteryzacja
montaż

korekcja barwna
wystąpili

focus puller
asystent operatora
gaffer
oprawa graficzna
fotosy

y

Szymon Skowroński
Masha Melnychenko
Roman Walczak
Julia Bury
Anna Furkałowska
Maciej Malinowski
Anna Gębicka
Szymon Skowroński
Roman Walczak
Roman Ivasyk
Klaudia Kopiec
Joanna Nadrowska
Wiktor Czeczótka
Olgierd „Rudy” Stasiak
Hubert Stępień
Maciej Grochot
Sandra Moryń-Lech

Roman Walczak to utalentowany muzyk, gitarzysta oraz kompozytor, który od lat fascynuje słuchaczy swoim niezwykłym talentem i wszechstronnym podejściem do muzyki. Jego najnowszy utwór “Wielki sen” jest kolejnym dowodem na jego artystyczną wrażliwość i zdolności. Urodzony muzyk wciąż rozwija swoją karierę, zdobywając coraz większe uznanie w świecie muzycznym. Roman Walczak był gitarzystą trójmiejskiego zespołu Revan, jednak obecnie koncentruje się na swojej solowej działalności. Jako jedyny polski artysta może poszczycić się współpracą z legendarnym gitarzystą Genesis, Steve’em Hackettem, co świadczy o jego wyjątkowym talencie i znaczeniu w branży muzycznej. Jego twórczość cechuje się zróżnicowaniem stylistycznym, sięgając od rocka progresywnego po muzykę alternatywną, zawsze jednak zachowując swoją niepowtarzalną tożsamość artystyczną. Album “Taniec dwóch księżyców”, wydany w 2021 roku, okazał się jednym z najbardziej gorących wydarzeń płytowych w świecie rocka progresywnego, przynosząc Walczakowi uznanie krytyków i fanów. Singiel “Wielki sen”, który jest zapowiedzią drugiego solowego albumu artysty, został przyjęty z entuzjazmem przez słuchaczy. Utwór ten, dedykowany pamięci Tadeusza Hofmana, łączy w sobie elektryzujący rytm z melancholijnym nastrojem, tworząc niezwykle emocjonalną kompozycję. Jego koncerty, pełne spontaniczności i charakterystycznego poczucia humoru, są prawdziwymi podróżami dźwiękowymi, które zapadają w pamięć na długo. Roman Walczak to utalentowany muzyk, który potrafi dotknąć najgłębszych emocji swoją twórczością, zachowując swoją niepowtarzalną tożsamość artystyczną.

Szymon Skowroński jest utalentowanym reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym, który swoją karierę rozwinął tworząc filmy krótkometrażowe, teledyski i reklamy. Jeden z największych sukcesów Skowrońskiego to jego film krótkometrażowy “Zagadka zemsty”, który w 2018 roku został nominowany w kategorii najlepszego debiutu na Kołobrzeg Suspense Film Festival. Kolejnym osiągnięciem jest film “Pół Sen”, którego premiera odbyła się w 2022 roku. Poza pracą filmową, Szymon Skowroński jest także dziennikarzem oraz autorem słuchowiska “Figiel”, które zostało wydane w 2023 roku przez Audioteke.

Joanna Nadrowska to tancerka, instruktorka, choreografka W 2008 r. ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie na specjalizacji taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego studiów pierwszego stopnia na kierunku Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 r. jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. Stworzyła osiem spektakli grupy projektowej Sopockiego Teatru Tańca, której jest współzałożycielką, choreografką i reżyserką. Związana z Gdańską Szkołą Artystyczną jako instruktorka oraz choreografka od 2017 r. Współpracowała z reżyserem spektakli muzycznych Piotrem Kosewskim: jako tancerka (Rewia Jutro będzie lepiej) oraz choreografka (koncert BREL/MŁYNARSKI). Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego (Nie mam nic do powiedzenia, Jasno czyli ciemno, Opowieść niepokojąca, Cykliczna Ciągłość). Trzykrotna stypendystka artystyczna Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2016 r. solo Po tamtej stronie we współpracy z Moniką Górką, 2020 r. solo Constant Ending, 2023 r. Ciało w Całości ). Performerka na wystawie Mariny Abramovic Do Czysta/The Cleaner w CSW w Toruniu w 2019 r. Odpowiedzialna za choreografię, wykonanie oraz współpracę koncepcyjną w spektaklu performatywno-tanecznym 7 LEKCJI GEOMETRII, zrealizowanego w ramach obchodów 86. Urodzin Dworca Morskiego-Muzeum Emigracji w Gdyni. Od 2020 r. instruktorka systemu GYROTONIC®. Laureatka nagrody Sopocka Muza dla młodych twórców 2020 r.

ROMAN WALCZAK