Zespół .USMI to muzyczny projekt składający się z dwóch braci, Damiana i Tomka. Swoją podróż rozpoczęli ponad dekadę temu w zespołach hardrockowych eksplorując różne gatunki muzyczne. Damian, grający na perkusji, i Tomek, odpowiedzialny za gitarę i wokal, połączyli siły, aby stworzyć unikatowy dźwięk narcobeatu, który definiują jako połączenie współczesnych wpływów hip-hopowych z uliczną prostotą i gitarowymi korzeniami. Debiutancki singiel zespołu, “Chciałbym”, zapowiada nadchodzący album “Generacja Z”. Zespół .USMI, który eksperymentuje z minimalistyczną formą występów jako duet, pragnie dotrzeć do młodych słuchaczy, przedstawiając w swojej muzyce autorskie spojrzenie na problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież. Teksty utworów podejmują tematykę przynależności, tożsamości i poszukiwania siebie w obliczu niespodziewanych zmian i wyzwań. Historia zespołu, jak i samej muzyki, tkwi w osobistych doświadczeniach braci, którzy podróżowali po Polsce i Europie, grając na ulicach i poszukując inspiracji. Ich twórczość nie tylko odzwierciedla ich własne przeżycia, ale także stara się oddać głos młodego pokolenia, stawiając czoło problemom współczesnego świata, takim jak pandemia, wojna czy kryzys ekologiczny. Projekt .USMI nie ogranicza się jedynie do muzyki. Ich debiutancki teledysk do utworu “Chciałbym”, w reżyserii Krystiana Kornela i z udziałem aktorów takich jak Adam Wojciechowski i Bogumiła Trzeciakowska, przenosi widzów w psychologicznie głęboką historię młodych bohaterów, ukazującą obraz starej i nowoczesnej Warszawy. Pełna emocji opowieść o odnajdywaniu tożsamości w muzycznym świecie, którą reprezentuje .usmi, ma szansę obejrzeć szeroka publiczność. Docierają zarówno do młodych, jak i starszych słuchaczy z przesłaniem nadziei i zrozumienia dla problemów współczesnej generacji.

TELEDYSK

MEDIA O PROJEKCIE

GALERIA

EKIPA

reżyseria
scenariusz

produkcja

zdjęcia
muzyka
słowa piosenki
charakteryzacja
montaż
korekcja barwna
wystąpili


asystent operatora
gaffer
kierownik planu
casting
fotosy

Krystian Kornel
Krystian Kornel
Wojtek Przybysz
Krystian Kornel
Sandra Moryń-Lech
Marek Mogilski
.USMI
Tomek Czyżewski
Wiktoria Bożewicz
Jakub Broda
Witold Basiewicz
Tomek Czyżewski
Adam Wojciechowski
Bogumiła Trzeciakowska
Roman Shkliarenko
Michał Lendzion
Jakub Tarasiuk
Krystian Kornel
Sandra Moryń-Lech

Tomek Czyżkiewski, poeta i wokalista znany głównie z zespołu .USMI który tworzy razem ze swoim bratem Damianem, grającym na perkusji. Zespół .USMI jest pionierem gatunku muzycznego zwanego narcobeatem, który charakteryzuje się połączeniem współczesnych wpływów hip-hopowych z rockowymi korzeniami. Ich muzykę cechuje minimalizm i skupienie na krótkich, chwytliwych utworach. Tomka można określić jako poetę zafascynowanego życiem, podróżami i sztuką uliczną. Jego samotna podróż po Europie pozwoliła mu odnaleźć siebie oraz zainspirowała do pisania utworów, które później stały się częścią repertuaru zespołu. Tomka można określić jako artystę z zaangażowaniem społecznym, którego twórczość stara się rzucić światło na wyzwania i problemy współczesnej młodzieży. Mimo że zespół .USMI istnieje jako duet, bracia nie wykluczają poszerzenia składu w przyszłości, jednak obecnie czerpią radość z minimalistycznej formuły, która pozwala im skupić się na esencji swojej muzyki.

Adam Wojciechowski. polski aktor który szybko zdobywa uznanie w świecie teatru i filmu. Uczęszczał na warsztaty aktorskie w Studium aktoRstudio i kontynuuje swoją edukację na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, gdzie zdobywa solidne fundamenty w sztuce aktorskiej. Zadebiutował na scenie teatralnej w 2022 roku w roli Lisa w przedstawieniu “Mały Książę” w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie. Grał m.in w serialu “Na dobre i na złe” a w filmie “Rój” wcielił się w rolę syna. Ponadto miał okazję wystąpić w “The Office PL”, “Akademik” czy “Tatuśkowie”. Adam Wojciechowski jest utalentowanym aktorem, zdolnym do różnorodnych ról zarówno na scenie, jak i przed kamerą. Jego determinacja i zaangażowanie w sztukę aktorską robią wrażenie, co z pewnością zapowiada obiecującą przyszłość w branży filmowej i teatralnej.

Bogumiła Trzeciakowska ukończyła studia aktorskie na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Zyskała uznanie w branży, grając w różnych produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Pojawiła się m.in. w Błazny, Teściowie 2, To nie ze mną, Gry Rodzinne, Papiery na szczęście, Komisarz Alex. W 2019 roku, zagrała rolę drugoplanową w przedstawieniu teatralnym “Utracona cześć Barbary Radziwiłłówny” w reżyserii Agaty Puszcz. Poza aktorstwem, Bogumiła ma także szeroki zakres zainteresowań i umiejętności. Jest dobrą tancerką Pole Dance, potrafi też grać na fortepianie. Jej dyscypliny sportowe obejmują jazdę konną, na łyżwach, rowerze a także jogę, kajakarstwo, narciarstwo alpejskie i tenis stołowy. Wyróżnia się nie tylko talentem aktorskim ale także jest znana z zaangażowania społecznego.

Krystian Kornel, filmowiec z Polski, reżyser, producent i fotograf. Jego debiutancki dokument “Somniatores” zdobył wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym w The Hollywood Guerilla Film Festival 2023 w Los Angeles i Story International Student Documentary Festival w Irlandii, a pierwszy fabularny film “Hidden” również został uhonorowany na festiwalach Student World Impact Film Festival 2023 w USA i Fusion International Film Festival East Europe 2022 Brussels, Valencia and Warsaw w Europie. Twórca realizuje wyjątkowe wideoklipy muzyczne, które spotkały się z wszechstronnym uznaniem na festiwalach filmowych m.in. w USA na Pan Eros Film Festival 2022 w Seattle i The Mykonos Biennale Festival 2023 w Grecji za BRENA – Potash ft. Szurbo.